ELEKTRO PERMANENT TABLALAR (ELECTRO PERMANENT CHUCKS)

 

Elektro permanent tablalarda akü sistemine veya kesintisiz güç kaynağına gerek yoktur. Ürün çalışırken enerji kesildiğinde herhangi bir enerjiye gerek duymadan manyetikliği aktif kalır. Elektrik kesintilerinde malzemeyi bırakmaz. Daimi mıknatıslı bir sistem olduğu için mıknatısa bir kez enerji verdiğinizde tutar. Bırakmasını istediğinizde tekrar enerji verdiğinizde nötrlenerek manyetikliği kalkar.

Beş eksenli çalışma avantajı ile eksenleme sırasında kesicilerin hareketini engellemez. İş parçası üzerindeki operasyonları bitirmek için tek yönlü bağlama hem işlemede kolaylık sağlar hem de hassasiyeti arttırır. Manyetik tablanın tezgahınıza montajı ve iş parçasını Elektro-permanent Manyetik tablaya bağlamak kolay olduğundan  iş bağlama süresinde ciddi zaman tasarrufu sağlar.

Elektronik kontrol ünitesi, kablo ve bağlantı aparatları dahildir. Talep edilirse El terminali yapılabilir. Her ebatta iş parçalarında uygun eksenel işlemeyi sağlar. Ayrıca farklı iş parçalarınıza özel tasarımlar yapılır. Tüm iş parçalarında kaba, finiş ve delik delme işlemlerinde kullanılabilir.

Minimum parça boyutu dört manyetik kutup ile (100 cm2) üzerine gelecek şekilde uygulanmalıdır, daha fazla yüzeye temas daha güçlü bir manyetik alan oluşturur. Maksimum performansla çalışabilmesi için minimum parça kalınlığı 10mm olmalıdır. Opsiyonel kare olan pabuçlarla daha geniş ve fonksiyonel çalışma olanakları mevcuttur. Mıknatıs yüzeyine bağlı parçanın 5 yüzeyi işlenebilir.  Sıkma sırasında hiçbir elektrik kaynağına gerek yoktur, enerji tasarrufu sağlar, düşük tüketime sahiptir. Operasyonda ergonomiktir, kolay ve hızlı kurulum sağlar, mıknatıs yüzeyinden daha büyük iş parçaları işlenebilir.