MANYETİK ÇUBUKLAR (BAR OR ROD MAGNETS)

 

 

Çok çeşitli biçimde ve amaca uygun olarak yapılırlar. Serbest halde akan şeker, tahıl (buğday mısır, arpa vb.), çay, plastik taneleri, toz halindeki kimyasallar, cam elyafı, talk pudrası (magnezyum silikat), silis kumu, kuvars tozu, sodyum feldspat, refrakter kumu, soda külü ve sıvıların içerisinden demir atıklarını oldukça etkili bir şekilde tutmakta kullanılırlar. Ayrıca boru sistemlerinde taşınan parçalı veya toz halindeki materyallerden demir içeren maddelerin mükemmel bir biçimde ayrışması için tasarlanmışlardır. Bu ürünlerin amacı ürünlerin kalitesini arttırmak ve makinaların ömrünü uzatmaktır.

 

Kullanıldığı yere göre istenilen çapa uygun, neodimyum ve seramik mıknatısların, paslanmaz çelik boru içine dizilmesiyle oluşturulurlar. Bundan dolayı Çubuk veya Bar mıknatıslar adını almışlardır. Kullanım yerine göre her iki ucu da kapatılabilir, bağlantı uçları açılabilir veya saplama yapılabilir. Çubuk mıknatıslar; kanal, boru, boşaltım kovanları gibi alanın dar olduğu yerlere tek veya çok barlı olarak tasarlanmaktadır. Bar sayısı, mıknatısın cinsi ve biçimi, ürünün akış kapasitesine, uygulama yerine, demir içeren maddelerin yoğunluğuna ve temizliğine göre değişir.

 

Barların bir araya gelmesiyle Elek Tipi Manyetik Separatörler, Çekmeceli Kovan Tipi Manyetik Separatörler imal edilmektedir. Talebe göre istenilen ölçülerde imalat yapılmaktadır. Özellikle 27 ve 32 mm çapında 10000 – 11000 Gauss aralığında üretimi mevcuttur. Sızdırmaz olarak özellikle gıda sektörü için

China_Magnetic_Bar_Magnetic_Rod_Tube_mag

KOLAY TEMİZLENEBİLİR MANYETİK BAR

NUMUNE ALMA ÇUBUĞU

(EASY CLEAN MAGNETIC BAR-SAMPLING PROBE)

 

Elinizin ulaşamadığı yerlerden metal parçalarını kolaylıkla almanızı sağladığı gibi ucundaki sapı çektiğinizde metal parçalarını kolaylıkla temizlemenizi sağlar. Numune alma probu adı da verilen bu bar sayesinde ürününüzün içerisinde ne kadar oranda metal parçası olduğunu test etmeniz de mümkündür.