YÜKSEK ALAN ŞİDDETLİ RULO TİPİ MANYETİK SEPARATÖR

(ROLL MAGNETIC SEPARATOR) RARE-EARTH (RE) DRUM SEPARATORS

 

Yüksek alan şiddetli manyetik ayırıcılar, özellikle zayıf manyetik özelliğe sahip demir cevherlerinin zenginleştirilmesinde ve endüstriyel hammaddelerde bulunan manyetik safsızlıkların atılmasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Nadir toprak elementlerinden yapılmış, yüksek alan şiddetli sürekli mıknatıslı manyetik ayırıcılar elektromanyetik ayırıcılara göre, ekonomik teknik özelliklerinin daha üstün olmasından  dolayı kullanım alanı çok geniştir.

RE manyetik ayırıcıların elektromanyetik ayırıcılara göre avantajları aşağıda sıralanmıştır;

Yüksek kapasitede manyetik alan oluşturulması için herhangi bir güç kaynağına gerek yoktur. Boyutları küçük ve hafiftir. Mevcut tesislerde bile önemli bir değişikliğe gerek kalmadan kolaylıkla yerleştirilebilir. Bakım masrafları çok azdır. Manyetik rulonun üstü açık olduğundan çok geniş besleme tane boyu aralığında  çalışabilmektedir. Ton başına maliyet daha düşüktür.

Yüksek alan şiddetli sürekli mıknatıslı manyetik ayırıcıların diğer elektromanyetik ayırıcılara göre birçok avantajı olduğundan sürekli kullanım alanları genişlemektedir. Teknik özellikleri daha üstün ve üretim maliyeti daha düşük yüksek alan şiddetli sürekli mıknatıslı manyetik ayırıcıların kullanımı özellikle kuru endüstriyel hammaddelerin zenginleştirilmesinde; deniz kumu, feldspat (seramikte), silis kumu (cam üretimi), kalsiyum karbonat, kaolin kili, lal taşı, alçı taşı, kuvars tozu, manyezit, silikon karpit vb. içinden hematit gibi (paramanyetik) zayıf manyetiklerin ayrıştırılmasında kullanılır. Titanyum ve zirkonyum içinden nikel kobaltı çeker.

Rulo tipi manyetik ayırıcılarda, manyetik ayırmaya etki eden çalışma parametreleri; rulo dönüş hızı, besleme tane boyu, bölücü bıçak ayarı, bant kalınlığı, manyetik rulo konfigürasyonu ve aşama sayısı olarak sıralanabilir. Talebe göre sistemlerimiz, tamburun dönüş hızını ayarlayabileceğiniz hız kontrol paneli yapılabilmektedir.

YÜKSEK ALAN ŞİDDETLİ RULO TİPİ MANYETİK SEPARATÖR

(ROLL MAGNETIC SEPARATOR) RARE-EARTH (RE) DRUM SEPARATORS

ÖZEL UYGULAMALAR (SPECIAL APPLICATIONS)

 

Özel dizilimli, Yüksek alan Şiddetli, bünye demiri olan Hematit, Turmalin, limonit, Biyotit vb. üründe istenmeyen maddeleri çok etkin ayıran separatörlerdir.

Aşağı örnekte XRF analizi için hazırlanan Potasyum Feldspat roll öncesi ve roll sonrası performans gözükmektedir.

Bünyedeki demir oranı roll seperasyon sonrası 450-500 ppm’lerden 250-300 ppm seviyelerine düşmüştür. Sizde mikronize ürünlerinizi bizde roll denemesini gerçekleştirerek XRF sonucu ile nasıl bir katma değer artışına sahip  olacaklarını çalışabilirsiniz. Cam, Seramik, Porselen, Refrakter üretimi vb. bünye demiri konusunda çok hassas olan hammadde zenginleştirme süreçlerinizi yönetebilirsiniz.

© 2020 by MIKNATIS ARGE

ANA SAYFA | Mıknatıs ARGE  | magnet  | mıknatıs  |  arge
mıknatıs, mıknarıs, magnet arge,
magnet, arge, özel imalat mıknatıs, mıknatıs makinaları, maden sektörü, gıda sektörü, geri dönüşüm sektörü, reklam ve promasyon sektörü,
metal ve sac işleme sektörü, manyetik seperatör, manyetik elek, manyetik bar, manyetik çubuk, çubuk mıknatıs, manyetik plaka, plaka mıknatıs ,manyetik çekmece, neodyum mıknatıs, elektromanyetik, manyetik filtre, manyetik ölçüm, manyetik kalibrasyon, manyetik seperatör, roll seperatör, mıknatıs, demanyetizör, metal dedektör, neodyum mıknatıs, neodimyum mıknatıs, seramik mıknatıs, alniko mıknatıs, alnico mıknatıs, şerit mıknatıs, manyetik makara, mermi tip seperatör, füze tip seperatör, manyetik seperatör, miknatis, elektro manyetik tabla, elektromanyetik filtre, elektro manyetik seperatör, kutu taşıma mıknatısı, manyetik kovan, manyetik keşif, manyetik bakım onarım, manyetik tambur, yarı manyetik seperatör, tambur, seperatör,, makina, servo motor, magnet, plaka, plate, elekro manyetik plate, manyetik süpürge