Hakkımızda

MIKNATIS Araştırma ve Geliştirme; iş ortaklarının ihtiyaçlarına en uygun “Manyetik Ekipman ve Sistemleri” tasarlamak ve üretmek bunun yanında istenilen tür, özellik, miktar ve ölçülerde “Mıknatıs” ihtiyaçlarını küresel tedarikçilerinden temin etmek amacı ile kurulmuştur.

Yarım asrı aşan manyetik teknolojilerdeki araştırma ve geliştirme deneyimini, üretim tecrübesi ve becerisi ile birleştirerek endüstrinin her alanında faaliyet gösteren iş ortaklarının karşılaştıkları problemleri çözmek için kullanmaktadır. İhtiyaç olunan farklı ve nadir mıknatıslara kolay ulaşımın sağlanması amacı ile geniş mıknatıs çeşitliliği stoklarda sürekli olarak tutulmaktadır. Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği günümüz koşullarında, mıknatıs, manyetik ekipmanlar ve manyetik sistemlerin önemi ve kullanıldığı alanlar sürekli artmaktadır. Maden, gıda, metal ve sac işleme, otomotiv, cam ve seramik, çimento, kimya, savunma sanayi, tarım ve hayvancılık, tekstil, plastik ve kauçuk, ambalaj ve paketleme, lojistik, reklam ve promosyon vb. sektörlerde yüzlerce farklı uygulamada binlerce çeşit mıknatıs ve manyetik ekipman kullanılmaktadır. Farklı sektörlerdeki farklı uygulamalarda kullanılacak manyetik sistemler ve özellikleri değişiklik göstermektedir. Hangi manyetik sistemin kullanılacağı yarım asrı aşan tecrübe ve bu tecrübeyi destekleyen ve geliştiren deneysel çalışmalarla belirlenip, kapasite ve çalışma şartları göz önünde bulundurularak manyetik ekipmanların ve sistemlerin tasarımı yapılmaktadır.

Ülkemizin yüksek üretim bilgisi isteyen manyetik ekipman ve sistemlerde dışa bağımlılığını yok etmeyi amaçlayan bir ekibin yüksek gayretleri ile kurulan Mıknatıs Ar-Ge, sürekli geliştirdiği yönetim anlayışı ile halihazırda 3.nesil ve kurum kültürüne entegre olmuş profesyonel ekip tarafından yönetilmektedir. Tüm paydaşların sürdürülebilir memnuniyetini sağlamak amacı ile karşılıklı güvene dayanan, kalite ve insan odaklı yaklaşım ile tasarım ve üretim faaliyetleri yürütülmektedir. Ürünler, ilgili yasal düzenlemeler ve standartların gerekliliklerinin ötesinde sektörlerinde en iyi uygulama örnekleri olacak şekilde üretilmektedir. Bu kapsamda ulusal pazarda edinilen tecrübe, bilgi ve saygınlık referansında uluslararası pazarlara açılmak için gerekli altyapı çalışmalarını tamamlanmış, uluslararası stratejik pazarlar ve hedefler belirlemiştir.

İzmir de faaliyet gösteren bir üretim tesisi ve İzmir merkez ofisi ile beraber İstanbul şube ile, Türkiye ve Dünyanın bir çok bölgesine hizmet verilmektedir.

Markamız olan "MIKNATIS AR-GE" Kurucularımızın araştırma ve geliştirme faaliyetlerine verdikleri önemin bir kanıtıdır. Bu yaklaşım nesilden nesile aktarılarak bir kurum kültürü haline gelmiştir.